ویژگی تصویر

ویرایشگر HTML

  /  HTML   /  ویرایشگر HTML
بنر تبلیغاتی الف

در این بخش با انواع ویرایشگر های HTML آشنا می شویم، ویرایشگر ها یا ادیتور ها ابزار هایی هستند که این امکان رو به ما میدهند تا در محیط آنها کد نویسی کنیم.

برای ویرایش یا نوشتن کدهای HTML، می‌توانید از یک مجموعه گسترده از ویرایشگرها (متنی یا گرافیکی) استفاده کنید. انتخاب ویرایشگر بستگی به نیازها و ترجیحات شما دارد. در زیر، چندین ویرایشگر معروف برای ویرایش کدهای HTML آورده شده است.

۱. Visual Studio Code (VSCode)

یک ویرایشگر اوپن سورس و پرطرفدار است که توسط مایکروسافت توسعه داده می‌شود. دارای افزونه‌های متعددی است که به شما امکان ویرایش HTML را با توجه به نیازهای شما می‌دهد.

برای دانلود این نرم افزار می توانید به این لینک مراجعه کنید.

۲. Sublime Text

یک ویرایشگر متن با سرعت بالا و پشتیبانی از افزونه‌های مختلف است. Sublime Text دارای امکانات خوبی برای ویرایش کد های HTML هست و باعث می‌شود که کار با کدهای HTML راحت تر شود.

برای دانلود این نرم افزار می توانید به این لینک مراجعه کنید.

۳. Atom

این ویرایشگر  اوپن سورس توسط GitHub توسعه داده می‌شود و دارای جامعه فعالی از توسعه‌دهندگان و افزونه‌ها است. با افزونه‌هایی مخصوص HTML می‌توانید تجربه ویرایش بهتری داشته باشید.

برای دانلود این نرم افزار می توانید به این لینک مراجعه کنید.

۴. Notepad++

یک ویرایشگر متن رایگان برای سیستم‌عامل ویندوز است. این ویرایشگر دارای امکانات مختلفی است و به شما امکان ویرایش کدهای HTML را می‌دهد.

برای دانلود این نرم افزار می توانید به این لینک مراجعه کنید.

سایر ویرایشگر ها برای HTML

  • Brackets: این ویرایشگر  open source توسط Adobe توسعه داده شده است و برای ویرایش و طراحی وب‌سایت‌ها بسیار مناسب است. این ویرایشگر از پیش‌نمایش زنده (live preview) نیز پشتیبانی می‌کند.
  • Dreamweaver: این ویرایشگر وب توسط Adobe ایجاد شده و ویژگی‌های گرافیکی بسیاری دارد که تجربه ویرایش و نوشتن کد های HTML را برای تازه‌واردان و توسعه‌دهندگان ساده می‌کند.
  • محیط‌های توسعه یکپارچه (IDEs): برخی از محیط‌های توسعه یکپارچه مانند IntelliJ IDEA یا Eclipse همچنین از ویژگی‌های ویرایش HTML پشتیبانی می‌کنند.
  • ویرایشگر آنلاین بابلز لرن: همچنین شما می توانید به صورت آنلاین کد های HTML را نوشته و ویرایش کنید برای استفاده از این ابزار اینجا را کلیک کنید.

این به شما بستگی دارد که از چه نوع ویرایشگری می خواهید استفاده کنید، حتی می توانید از Notepad ویندوز برای ویرایش و نوشتن کد های HTML استفاده کنید. شما می توانید نام تمام ویرایشگر های ذکر شده در مطالب بالا را داخل اینترنت جستجو کنید و نرم افزار های لازم را دانلود و نصب کنید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از ویرایشگر Visual Studio Code است، اما در این نوشته صرفاً برای آشنایی ما از همان Notepad ویندوز استفاده می کنیم.

ایجاد اولین صفحه HTML

ابتدا Notepad را باز و اجرا کنید، برای این کار می توانید نام Notepad را داخل SearchBox ویندوز جستجو کنید. سپس کد های پایین را داخل ویرایشگر کپی کنید:

تماشا در حالت تمام صفحه

در نهایت از قسمت تب File سپس گزینه Save as فایل را با نام index و فرمت html ذخیره کنید. اکنون می توانید فایل ذخیره شده را با یک مرورگر اجرا کنید و خروجی را مشاهده کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خیر
بله
بنر تبلیغاتی ج