داغ ترین ویدیو بابلز لرن : هک کلاس های مجازی توسط متین برونسی

ویژگی تصویر

حلقه ها در PHP

  /  PHP   /  حلقه ها در PHP
آموزش PHP

از حلقه ها در PHP برای اجرا و تکرار کد ها استفاده می کنیم. شما در فصل های بعدی کار با حلقه ها در PHP را کامل یاد خواهید گرفت…

چرا باید از حلقه ها استفاده کنیم ؟

بیشتر مواقع شما میخواهید از یک قطعه کد بار ها و بار ها در اسکریپت خود استفاده کنید و برای این کار باید از حلقه ها استفاده کنید که این امکان رو به شما می دهد تا کد های خود را تکرار کنید.

در حلقه ها ما یک شرط تعریف می کنیم و تا زمانی که شرط برقرار باشد قطعه کد ما تکرار و اجرا خواهد شد.

در PHP انواع حلقه های زیر را داریم:

  • while: تا زمانی که شرط درست باشد یک قطعه کد را تکرار می کند.
  • do…while: یک بار قطعه کد درون حلقه را اجرا می کند و تا زمانی که شرط برقرار باشد به همین روند ادامه می دهد.
  • for: به تعداد مشخصی یک قطعه کد را تکرار می کند.
  • foreach: به تعداد عناصر یک آرایه ، قطعه کد را تکرار می کند.

در فصل های بعدی هر یک از حلقه های ذکر شده را کامل توضیح داده ایم و مثال زده ایم. ( برای دسترسی به سر فصل ها از قسمت منو سایت به صفحه آموزش PHP مراجعه کنید )

5/5 - (14 امتیاز)

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خیر
بله
 #نهج_البلاغه_بخوانیم

روش برخورد با دنيا

و درود خدا بر او، فرمود: (به فرزندش امام مجتبى عليه السّلام خطاب كرد:) چيزى از دنياى حرام براى پس از مرگت باقى مگذار، زيرا آنچه از تو مى ماند نصيب يكى از دو تن خواهد شد، يا شخصى است كه آن را در طاعت خدا به كار گيرد، پس سعادتمند مى شود به چيزى كه تو را به هلاكت افكنده است. و يا شخصى كه آن را در نافرمانى خدا به كار گيرد، پس هلاك مى شود به آنچه كه تو جمع آورى كردى، پس تو در گناه او را يارى كرده اى، كه هيچ يك از اين دو نفر سزاوار آن نيستند تا بر خود مقدّم دارى.

(سید رضی گوید: اين حكمت به گونه ديگرى نيز نقل شده):

پس از ستايش پروردگار آنچه از دنيا هم اكنون در دست تو است، پيش از تو در دست ديگران بود، و پس از تو نيز به دست ديگران خواهد رسيد، و همانا تو براى دو نفر مال خواهى اندوخت، يا شخصى كه اموال جمع شده تو را در طاعت خدا به كار گيرد، پس به آنچه كه تو را به هلاكت افكند سعادتمند مى شود، يا كسى است كه آن را در گناه به كار اندازد، پس با اموال جمع شده تو هلاك خواهد شد، كه هيچ يك از اين دو نفر سزاوار نيستند تا بر خود مقدّمشان بدارى، و بار آنان را بر دوش كشى، پس براى گذشتگان رحمت الهى، و براى بازماندگان روزى خدا را اميدوار باش.

حکمت 416 نهج البلاغه

برای دسترسی به آموزش های بیشتر و ویدیو های من کلمات کلیدی متین برونسی را داخل گوگل جستجو کنید.