داغ ترین ویدیو بابلز لرن : هک کلاس های مجازی توسط متین برونسی

ویژگی تصویر

نمونه سوالات سی پلاس پلاس

  /  سی پلاس پلاس   /  نمونه سوالات C++
بنر تبلیغاتی الف

سلام خدمت همه شما عزیزان ، یکی از دغدغه های دانشجو های کامپیوتر یا همه عزیزانی که در حال یادگیری زبان سی پلاس پلاس هستند ، سؤالات سختی هست که توسط اساتید طرح میشه و حل کردنشون هم برای خیلی از شما ها مشکل هست.

این پست رو قصد داریم تبدیل بکنیم به یک بانک سؤال به همراه پاسخ برای سی پلاس پلاس ، داخل این پست همه دوستان سؤالات شون رو مطرح کنند تا سؤال به همراه جواب و سورس کد داخل این پست براتون بروزرسانی بشه و قرار داده بشه.

همچنین اگر شما عزیزان نمونه سؤال جزوه و یا هر چیز دیگه ای دارید که فکر میکنید به سایر دانشجویان خیلی میتونه کمک بکنه حتماً تو کامنت برای ما بزارید با تشکر.

 

نمونه سؤالات امتحانی زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس

1 ) آرمان قصد دارد برنامه ای بنویسد که یک عدد چند رقمی از ورودی گرفته و به تعداد ارقام آن حرف O را در کلمه WOW چاپ کند، مثال اگر عدد ورودی او 14 بود خروجی او WOOW است و اگر ورودی او 1865 بود خروجی او WOOOOW است و یا اگر عدد ورودی تک رقمی بود WOW چاپ می شود، این برنامه را برای آرمان بنویسید.

پاسخ

تماشا در حالت تمام صفحه

2 ) باقر که از کد زدن خسته شده است، دیگر حوصله اعدادی که بیشتر از یک رقم دارند را ندارد. به همین خاطر به هر عدد چند رقمی که بر بخورد آن را به شیوه خاص خودش تبدیل به یک عدد تک رقمی میکند. به این شکل که عدد مورد نظر را با عدد حاصل از مجموع ارقام آن جایگزین میکند و به یک عدد جدید میرسد. سپس همین کار را با عدد جدید انجام میدهد و تا جایی که به یک عدد تک رقمی برسد به این کار ادامه میدهد. مثال برای ورودی 14 خروجی 5 و برای ورودی 123456 خروجی عدد 3 است ، برنامه مورد نیاز باقر را بنویسید.

پاسخ

تماشا در حالت تمام صفحه

3 ) برنامه ای بنویسید که عدد n را از ورودی گرفته و دو لوزی به قطر n را در کنار هم با استفاده از کاراکتر ( * ) مطابق خروجی نمونه چاپ کند.

به عنوان مثال برای ورودی 5 خروجی مطابق شکل زیر است:


   *    *
  ***   ***
  *****  *****
 ******* *******
 ******************
 ******* *******
  *****  *****
  ***   ***
   *    *

پاسخ

+ مشاهده کد منبع


4 ) همواره برای انتخاب یک رمز برای استفاده های مختلف انسانها در حال چالش با خود هستند!! یک نظریه وجود دارد که میگوید در میان رمزهایی که کاملاً متشکل از ارقام هستند یعنی شامل کاراکتر نیستند آن دسته از رمزهایی که جان سخت باشند دارای امنیت بالایی هستند.
یک رمز N رقمی جان سخت است اگر عددی اول باشد و اگر از سمت راست آن شروع به حذف ارقام آن بکنیم همواره عدد باقیمانده نیز عددی اول باشد.

مثالاً رمز 2399 یک رمز جان سخت است زیرا اعداد 23۹۹ و 23۹ و 23 و 2 همگی اول هستند. همچنین 3137 نیز یک رمز جانسخت است.
برنامه ای بنویسید که عدد N را بگیرد و تمام رمزهای جان سخت به طول N را چاپ کند ، دقت کنید که عدد 1 عدد اول نیست.

پاسخ : برای این مسئله پاسخی قرار داده نشده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خیر
بله
بنر تبلیغاتی ج