داغ ترین ویدیو بابلز لرن : هک کلاس های مجازی توسط متین برونسی

تابع SUBSTRING در SQL

  /  SQL   /  تابع SUBSTRING در SQL

با استفاده از تابع SUBSTRING در SQL می توانیم یک بخش مشخصی  از رشته اصلی خود را استخراج کنیم.

مثال

SELECT SUBSTRING("SQL Tutorial", 5, 3) AS ExtractString;

خروجی

ExtractString
Tut

توجه: همچنین توابع SUBSTR() و MID() همانند تابع SUBSTRING() عمل میکنند و مشابه یکدیگر هستند.

نحوه استفاده از تابع SUBSTRING در SQL

SUBSTRING(string, start, length)

یا

SUBSTRING(string FROM start FOR length)

مقادیر پارامتر ها

پارامترتوضیحات
stringرشته اصلی برای استخراج را مشخص میکند ، استفاده از این پارامتر ضروری می باشد
startموقعیت مکانی شروع را برای استخراج رشته انتخاب می کند ، اعداد می توانند مثبت یا منفی باشند ، اگر عدد مثبت باشد فرایند استخراج از آغاز رشته صورت میگیرد و اگر عدد منفی باشد فرایند استخراج از آخر رشته انجام می شود همچنین استفاده از این پارامتر اجباری است
lengthتعداد کاراکتر هایی که باید از آغاز شروع رشته استخراج شود را مشخص می کند اگر هیچ مقداری را مشخص نکنید تمامی رشته را بعد از نقطه شروع استخراج می کند ، استفاده از این پارامتر اختیاری است

توضیحات بیشتر به زبان ساده: پارامتر start میاد یک عدد از شما میگیره بعد به همون اندازه دونه دونه کاراکتر های رشته اصلی شما رو میشموره تا برسه به نقطه شروع که همون عدد شما هست ، بعد از اون به تعداد طول مشخص شده در پارامتر length میره جلو و رشته ها رو استخراج میکنه ، به همین راحتی !

اطلاعات فنی

پشتیبانی شده در MySQL 4.0

5/5 - (1 امتیاز)
 #نهج_البلاغه_بخوانیم

چهار ارزش برتر

و درود خدا بر او، فرمود: كسى را كه چهار چيز دادند، از چهار چيز محروم نباشد، با دعا از اجابت كردن، با توبه از پذيرفته شدند، با استغفار از آمرزش گناه، با شكرگزارى از فزونى نعمت ها.

سید رضی می گوید: (و اين حقيقت مورد تصديق كتاب الهى است كه در مورد دعا گفته است: «مرا بخوانيد تا خواسته هاى شما را بپردازم». (قرآن كريم، سوره مؤمن، آيه 60) در مورد استغفار گفته است: «هر آن كه به بدى دست يابد يا بر خود ستم روا دارد و از آن پس به درگاه خدا استغفار كند، خداى را آمرزش گر و مهربان يابد».(قرآن كريم، سوره نساء، آيه 110) در مورد سپاس فرموده است: «بى شك اگر سپاس گزاريد، بر نعمت مى افزايم». (قرآن كريم، سوره ابراهيم، آيه 7) و در مورد توبه فرموده است: («تنها توبه را خداوند از كسانى مى پذيرد كه از سر نادانى به كار زشتى دست مى يابند و تا دير نشده است باز مى گردند، تنها چنين كسانند كه خداوند در موردشان تجديد نظر مى كند، كه خدا دانا و حكيم است».(قرآن كريم، سوره نساء، آيه 17)

حکمت 135 نهج البلاغه

برای دسترسی به آموزش های بیشتر و ویدیو های من، کلمه کلیدی متین برونسی را داخل گوگل سرچ کنید.